Süleyman Soylu İktidara Yakın Medyadan Rahatsızmış: Soylu’yu Sinirlendiren Kelime!

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, iktidara yakın medyadaki haber dilinden rahat rahatsız olduğu iddia edildi. Yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile birlikte artan çete operasyonlarında Soylu için intisaplı kelimesinin kullanılması rahatsızlık yaratmış.

İçişleri Bakanlığı’nda koltuk değişimi sonrasında özellikle çetelere karşı yapılan operasyonlar dikkat çekiyor. Yeni bakan Ali Yerlikaya, her gün bir çetenin çökertildiğine dair paylaşımlarda bulunuyor.

Nuray Babacan, Gazete Pencere’deki köşe yazısında, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, çete operasyonlarının iktidara yakın medyadaki yayınlanma dilinden rahatsız olduğunu iddia etti.

“Soylu’nun özellikle iktidar medyasına çok içerlediği iddia ediliyor. Kulis bilgilerine göre, son mafya operasyonlarına ilişkin haberler yapılırken, kendisiyle ‘intisaplı’ ifadesinin kullanılmasından çok rahatsız olmuş Soylu. İntisaplı biliyorsunuz bağlantılı-ilişkili demek.”

“Yıllarca kendisine verilen sınırsız desteği sorgulamayan Soylu, yanlışları ve eksiklerini görmezden gelen iktidar medyasının, bu hızlı tavır değişikliğine kızmış. Her gün söz hakkı verilmeden yerden yere vurulan muhalefet gibi her AK Partili bir gün bunu tadacak anlaşılan. Objektif ve bağımsız olunmayınca, gelen her yeni bakan hak etse de etmese de yüceltilip, giden yok ediliyor. Basın etiğine hiç girmiyorum bile.”

“Soylu, şimdilik İstanbul Milletvekili olmanın gereği dışında bir şey yapmıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı istese de şansı olmadığını biliyor. Bir kez daha Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan siyasette olduğu sürece de bu pozisyonunu koruyacağı, tüm hesaplarını sonrası için yaptığı anlatılıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x