Fenerbahçe’de yeni başkana konforlu alan! Jose Mourinho avantajı

Fenerbahçe Kulübü’nde hafta sonu olağan genel kurul heyecanı yaşanacak. Binlerce kongre üyesi sandık başına giderek yeni başkanı seçecek.

Şampiyonluk hedefinin elde edilemediği sezonların ardından yönetim, teknik adam arayışlarına başlar ve bu da ciddi bir zaman alırdı. Devamında giden ve gelen oyuncular sebebiyle kadro ve takım geç oluşurdu.

FARKLI BİR TABLO VAR

Sarı-lacivertlilerde bu dönem ise farklı bir tablo var. Genel kurulda kim göreve seçilirse seçilsin teknik direktör belli. Hem de dünyaca ünlü bir isim olan Jose Mourinho mevcut yönetim kurulu tarafından göreve getirildi.

Ülker Stadı’nda düzenlenen görkemli törende sözleşme imzalayan Portekizli çalıştırıcı, Sportif Direktör Mario Branco ile birlikte çalışmalara başladı.

Bunun yanı sıra eldeki kadroda Dzeko, Tadic, Fred gibi yıldız isimler bulunuyor. Teknik direktörü ve kadrosunun büyük bölümü hazır olan sarı-lacivertli takımda tek belirsiz konu ise başkanlık koltuğuna kimin oturacağı.

Burada önemli bir avantaj da söz konusu. Kim seçilirse seçilsin kulübü çok iyi tanıyor. Başkan Ali Koç altı yıldır görevde. Eski başkan ve başkan adayı Aziz Yıldırım da benzer şekilde kulübe hakim. Yönetim kurulu listesinde de birçok eski yol arkadaşı bulunuyor. Bu nedenle sarı-lacivertli takım seçim sonrasında kim göreve gelirse, teknik direktörü, kadrosu hazır ve tecrübeli bir yönetim ile sezona başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x