PlayStation Portable Emülatörü PPSSPP, App Store’a Geldi

Apple’ın politikasını gevşetmesiyle birlikte App Store adeta emülatör yağmuruna tutulmaya devam ediyor. Bunun son örneği ise popüler PlayStation Portable emülatörü PPSSPP (Playstation Portable Simulator Suitable for Playing Portably)’nin de App Store platformuna dahil olması. Emülatörün halihazırda Android, Windows, macOS, Linux kullanıcılarına sunulduğunu da not olarak düşelim.

PPSSPP emülatörü çok çeşitli PSP oyun başlıklarını destekleyerek iOS için yüksek kaliteli bir oyun deneyimi sunmayı vadediyor. Hiçbir oyun PPSSPP ile önceden yüklenmediğinden, oynamak için kendi gerçek PSP oyunlarınızı kullanmanız ve bunları ISO veya CSO’ya dönüştürmeniz gerekiyor. Ek olarak, yerleşik “Homebrew Store” üzerinden ücretsiz homebrew oyunlar da indirmeniz mümkün.

PPSSPP uygulamasını kullanmak için iOS 12.0 veya üstünü çalıştıran bir iPhone akıllı telefonunuz olması gerekiyor. Uygulama aynı zamanda iPad, iPod touch ve Vision Pro ile de uyumlu. Bir iOS cihazında PPSSPP emülatörüne yönelik oyunların nasıl edinileceğini öğrenmek için özel destek sayfasına göz atabilirsiniz.

PPSSPP uygulamasını App Store üzerinden hemen indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x